Bu Sayfayı Paylaş
     
 
 
 
Tarihçe

İhramcızade İsmail Hakkı İslam'a Hizmet Vakfı, İsmal'a hizmet etmeyi kendisine şiar edinen rahmetli muhterem Hacı Ali ERİŞ Bey tarafından 1994 yılında kurulmuştur.

 

Vakfımız kurulduğu günden itibaren Kur'an eğitimi ve dini eğitim veren okullara her türlü desteği vermektedir. Ayrıca fakit ve muhtaç ailelere iaşe desteği sağlamaktadır. Vakfımız adını Sivas'ın manevi önderlerinden olan İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Efendi(k.s.) Hazretlerinden almaktadır.

 

2009-2010 eğitim-öğretim yılında yeniden yapılanarak dini eğitimini daha da güçlendiren ve kurumumuz lise eğitimine çok daha fazla ağırlık vererek her birisi kendi alanında uzman, gönüllülük ruhuyla çalışmayı içten benimsemiş bir eğitim kadrosu kurmayı başarmıştır. Ayrıca 2010 yılından itibaren özellikle Arap dünyasından ilk defa ortaokul mezunu öğrenciler getirilerek "Ortak Eğitim PRojesi" adı altında eğitim verilmeye başlanmıştır.

 

Okulumuz 2012-2014 yılları arasında yapılan yeni binalarıyla büyük bir eğitim kompleksine dönüşmüştür. Bugün hem lise ve ortaokul eğitimini hem de dini eğitimini ciddiyetle sürdürmektedir.

Tarihçe Vizyon Misyon Mütevelli İdari Kadro Eğitim Kadrosu Personel